Největší akce roku je tady - Nakupujte vše za ½ doporučené ceny.

Péče o materiály obecně


Postupujte vždy podle údajů na všitém štítku. Výrobky můžete vyprat v pračce při teplotě uvedené na štítku produktu a ve zkráceném pracím programu. Na funkční produkty nepoužívejte avivážní prostředky, výrobky před praním nenamáčejte do pracího roztoku. Oblečení lze vyžehlit při dodržení uvedeného symbolu teploty. Po několikanásobném vyprání můžete obnovit vodoodpudivost aplikací některého doporučeného impregnačního prostředku.


Ruční praní

Pokud připravujeme roztok pro ruční praní, není nikdy zaručeno dokonalé rozpuštění pracího prostředku. Stává se i to, že zákazník napustí vodu do vany, vloží tam prádlo a navrch nasype prací prášek. Je jasné, že to barvě látky ublíží a vznikají reklamační problémy. Neznamená to ale, že je ruční praní nepřípustné. Při aplikaci speciálních tekutých pracích prostředků, kde jejich výrobce ruční praní doporučuje, by při dodržení návodu nemělo dojít k problémům.


Pozor na použití aviváže

Avivážní prostředky narušují vodoodpudivou úpravu tkaniny. Aviváž se nesmí používat na výrobky s funkcí nepronikavosti, prodyšnosti a větruodolnosti, tedy na technické materiály.


Postup při praní membránového oblečení

Doporučujeme praní v některém speciálním pracím prostředku, např. TECH WASH firmy Nikwax. Vždy dodržujte postup stanovený výrobcem pracího prostředku.


Údržba impregnace

Jakékoli oblečení je vhodné impregnovat, začíná-li se voda vsakovat do povrchu látky i při velmi mírném dešti. Impregnaci je vhodné obnovit po 5 vypráních.


Péče o materiály pletené

Výrobek perte se stejnými barvami v obvyklém množství prášku a šetrném programu praní s následným odstředěním. Nenamáčejte výrobek před praním. Perte naruby a se zapnutým zipem. Po vyprání formujte natáhnout nohavice resp. rukávy či záda) dokud je výrobek mokrý (předejdete srážení), volně ho vyvěste a nechte proschnout. Vždy sušte naruby a nikdy ne na přímém slunci. Nenechávejte výrobek před, ani po praní ve vodní lázni. Dbejte na volné vyvěšení a rovnoměrné vysychání ihned po ukončení praní. Max. srážlivost 3-5 %.


Péče o materiály tkané

Výrobek perte samostatně. Do pračky vložte obvyklé množství prášku a nastavte šetrný program praní s následným odstředěním. Nepoužívejte aviváž, poškodíte tím funkci materiálu. Nenamáčejte výrobek před praním. Po vyprání a krátkém odstředění výrobek ihned volně vyvěste např. nad topení nebo jiný zdroj mírného stálého tepla a nechte rovnoměrně proschnout (nepokládejte přímo na topení). Nesušte na slunci. Nenechávejte výrobek před ani po praní na delší dobu ve vodní lázni. Dbejte na volné vyvěšení a rovnoměrné vysychání ihned po ukončení praní a odstředění.

V případě, že si nejste jisti s volbou vhodného pracího prostředku, kontaktujte naši zákaznickou na emailu eshop@kilpi.cz a my Vám rádi poradíme.

Abyste věděli o slevách a novinkách jako první!

Zobrazit vzorový newsletter Přihlásit se