Ať jsou překážky jakékoliv, vždy dojít k cíli.

Jméno: Jakub Powada

Místo: Ostrava

Rok narození: 1993

Můj příběh

Od 3 měsíců mého života jsem plaval až do svých 20 let. Nejprve jsem chodil na kurzy a od 4té třídy ZŠ jsem se věnoval plavání závodně a naplno.

Jsem držitelem klubových rekordů a také jsem byl v plavecké reprezentaci. Po maturitě jsem šel na vysokou a zároveň jsem přešel na TT. K triatlonu jsem se dostal přes svého trenéra (Mgr. Lukáš Vrobel). Oslovil mě, jestli bych to nechtěl zkusit, udělali jsme zátěžové testy a dopadly výborně a začali jsme spolupracovat.

Začátek nové kariéry byl těžký protože jsem rovnou spadal do kategorie U23 (20-23 let). Postupně se vypracovávám nahoru a každý rok zlepšuji své výkony. Jsem reprezentant ČR v TT. Věnuji se olympijskému triatlonu (1,5km plavání, 40km kolo, 10km běh) a jezdím také kratší distance a to sprint TT. V obou distancích jsem byl na mistrovství Evropy. V roce 2018 jsem byl na akademickém mistrovství světa. Na začátku roku 2018 mě oslovil Berlínský TT klub abych za ně závodil jejich ligu. Letos se nám podařilo postoupit z 2. ligy do 1. první.