Zobrazit můj příběh
Zobrazit mé výsledky
Kilpi on facebook! Můj profil na instagramu!

MŮJ PŘÍBĚH

Narodila jsem se v Ostravě a jsem jedináček. Rodiče se mi hodně věnovali a naučili mě jezdit na lyžích a plavat. Od malička jsem chodila do sportovní gymnastiky jako mamča, která mi dala výbornou průpravu pro vše ostatní. Pak jsem změnila sport a začala závodně lyžovat a v létě závodit na kole. V lyžování jsem pár úspěchů měla, ale vyhrálo u mne kolo, kde jsem se v žákyních a kadetkách stala mistryni republiky v XCO, posbírala jsem také nějaké ty stříbra a bronzy na MČR jak v XCO, tak na silnici od žákyň do juniorek, jednou jsem se také zúčastnila svěťáku v Itálii ve Val di Sole. Nicméně pro mě byla vždy prioritou škola a výsledky už v ženách nebyly nijak super (bohužel věková kategorie do 23 let, kde bych bývala byla mezi top 3 v ČR se zavedla, až mi bylo 24…), takže jsem se začala věnovat spíše trénování dětí v našem klubu a při tom si trochu závodila. Dotáhla jsem to až na reprezentační trenérku Lvíčat MTB, kde se starám o výběr nejlepších dětí (14 – 17 let) z ČR a jezdím s nimi také na Mistrovství Evropy. Mezitím jsem vystudovala Pedagogickou fakultu na Ostravské univerzitě, obor Biologie a Tělesná výchova, kde jsem také na jednom kurzu potkala svého přítele, který mě ze sjezdařky a cyklistky pomalu přebudoval běžkařku. :) Dva roky jsem učila na základní škole v Bruntále a pak se vrátila zpět ke studiu. Dělám doktorát na Katedře studií lidského pohybu na Ostravské univerzitě a věnuji se výzkumu v cyklistice u dětí.

Mezi tím si také sportuji, když je nějaký závod, s radostí se účastním a je mi celkem jedno, v čem ten závod je (MTB, silnice, kolo, běžky, snowboard, triatlon...). Jsem dvojnásobná akademická mistryně ČR ve snowboardingu – v paralelním slalomu a ve snowboardcrossu, jednou jsem byla v paralelu 3. a jednou 4. Zúčastňovala jsem se také pravidelně akademického mistrovství ČR na běžkách, kdy jsem rok od roku byla na lepším umístění, nejlépe v roce 2019 na 7.místě. Co se týče triatlonu, tak se účastním primárně těch terénních, jednou jsem si vyzkoušela v juniorkách i ČP v klasickém, ale to jsem myslela, že při běhu umřu … ???? Z AMČR v terénním triatlonu mám také jednu – bronzovou placku. Mám také pár medailí z juniorského MČR ve vodním záchranném sportu, dvakrát stříbrnou. V roce 2020 už jsem se žádných závodů nezúčastnila, protože jsem v červnu přivedla na svět holčičku Viktorii.