Petr Lüftner

Petr Lüftner

Petr Lüftner

Osobní údaje

Jméno: Petr Lüftner

Místo: Ústí nad Labem

Rok narození: 1988

Pozice: písničkář, muzikant, zpěvák, moderátor

Můj příběh

Narodil jsem se v Ústí nad Labem, kde jsem prožil dětství a kde žiji dodnes. Vystudoval jsem obor Myslivost na Lesnické fakultě na ČZU v Praze, poté jsem studoval na lesárně v bavorském Freisingu a pár měsíců pracoval jako myslivec v jižním Finsku. 

Nakonec se ale moje cesta odvrátila úplně jiným směrem a v roce 2013 jsem se začal věnovat naplno hudbě a nastoupil jsem pracovně do rádiového světa, kde jsem zastával pozice moderátora a programového dramaturga. Nakonec jsem po čtyřech letech víceméně rádiový svět opustil a mohl jsem se naplno začít věnovat písničkaření, skládání hudby, psaní textů, zpěvu a hře na hudební nástroje, z nichž nejcharakterističtější je pro mě tahací harmonika… a tak jezdím nejen po naší zemi a koncertuji. 

Hudbě se věnuji odmalička, stejně tak jako sportu. Sice mi nebylo dáno, abych se sportu mohl věnovat na té nejvyšší úrovni, ale ještě na vysoké škole jsem trénoval s univerzitním plaveckým oddílem. 

Před lety jsem si zamiloval silniční cyklistiku, která je mým největším sportovním parťákem dodnes. Díky ní mám možnost se vracet pravidelně do přírody a objevovat krásy především severních Čech a Podkrušnohoří.

Více informací se můžete dozvědět na mém osobním webu a mou tvorbu můžete shlédnout na mém YouTube kanálu.

Mé úspěchy

Úspěchy jsou v průběhu času samozřejmě proměnlivé, nejdříve má člověk radost z toho, že si jeho písničku zazpívají i jiní, že je hrán v rádiu či TV. Za úspěch považuji obě má alba a řadu koncertů a míst, na kterých jsem měl možnost účinkovat. Pakliže bych měl vyzdvihnout jeden, tak za největší úspěch považuji to, že se mohu živit právě hudbou, činností, kterou miluji.

 

Pokud se zaměřím na sportovní úspěchy, tak za ně já jako amatér považuji například uběhnutý půlmaraton nebo letošních červencových 450 km a 8000 výškově našlapaných metrů za 4 dny v Alpách, včetně vyšlápnutého vrcholu Passo dello Stelvio. To jsou pro mě prozatímní limity kam až mohu dojít. :)