Lukáš Malý

Žiju pro snowkiting

Lukáš Malý

Lukáš Malý

Osobní údaje

Jméno: Lukáš Malý
Místo: Praha
Rok narození: 1978

Můj příběh

Žiju pro snowkiting. Na zasněžených pláních daleko v přírodě krotíš vichr, co tě unáší pustinou. Vítr, kite, adrenalin, rychlost a tobě letí hlavou, že jsi tak daleko od civilizace, že se nesmí nic pokazit. Člověk se musí naučit věřit sobě a svému vybavení. Na takových místech se prostě nesmí nic ani nikdo podělat.

Snowkiting je adrenalinový sport při kterém na SNB jezdím po horách za pomocí větru, který se opírá do draka, kterého řídím pomocí ráhna, co držím v rukách. Je to sport kde je v jeden moment zapotřebí fyzické zdatnost, zvládnutá jízda na SNB, precizní řízení draka a schopnost číst terén a předvídat jak vítr bude fungovat v jednotlivých místech.

Jenom závodník s dobrým vybavením co perfektně ovládá vše uvedené má šanci vyhrát.

 V létě kiteboarding, běhání, horské kolo, wake, fotbal, prostě cokoliv u čeho si můžeš pořádně naložit. To jsou věci, kterými se snažím udržet v kondici. Lítáním paraglidingu zase piluji techniku řízení křídla. Paraglidingové křídlo je mnohem výkonnější než kite a k jeho pilotáži je potřeba mnohem větší přesnost. I když máš záložní padák, je dobré nic nepokazit, aby člověk přežil – lepší trénink pro řízení kite nenajdeš.

Mé úspěchy

  • Ragnarok 2018 – 16. místo SNB
  • Moldava cross country 2018 – 3. místo SNB
  • Moldava cross country 2017 – 1. místo SNB