Jaroslav Urban

Ultramaratonec, pro kterého není žádná cesta dost dlouhá.

Jaroslav Urban

Jaroslav Urban

Osobní údaje

Jméno: Jaroslav Urban

Místo: Praha

Rok narození: 1984

Můj příběh

K běhu mě přivedl táta, který se tomuto sportu věnoval od svého mládí. Zásadním zlomem pro mne byla kniha Dlouhý běh, která mi přesně ukázala směr. Jako Polabák mám rád rovinu a v terénu mi to tolik nejde, ale léto většinou něco mimo asfalt odběhám.

V komunitě kolem ultra se cítím nejlépe. Vše je takové čisté a přátelské. Zjištění, že kluci z české špičky jsou do jednoho fajn chlapíci, kteří se všichni navzájem povzbuzují, mě žene čím dál víc s nimi utíkat. Můj cíl, který jsem si vytyčil v horizontu 5 let, už se nenachází tak úplně kdesi v dálce, ale pomalinku se k němu blížím. Vím, že budu muset vynaložit ještě hodně úsilí, manželka trpělivosti, ale že jednoho dne doběhnu do Sparty. Když jsem to vyprávěl po 3. půlmaratonu, hodně lidí se hezky zasmálo. Dnes po naběhaných 11 000 km jsem sice od svého cíle ještě daleko, ale zároveň jsem se mu hodně přiblížil.

Mým hlavním cílem je nyní Spartathlon 2019 a rád bych někdy reprezentoval ČR na ME či MS. Také mám chuť si jednou zaběhnout Trance Gaule.

Mé úspěchy

V roce 2017 si nejvíce cením těchto úspěchů:

  • 10L700 (10 lužických sedmistovek) 2017 - 3. místo
  • MUM (Moravský UltraMaraton) - 7. místo
  • Mistrovství ČR na 100 km 2017 - 8. místo

Testované produkty