Helena Schrommová

Hlavně si to umět užít!

Helena Schrommová

Helena Schrommová

Osobní údaje

Jméno: Helena Schrommová

Místo: Jeseník

Rok narození: 1995

Můj příběh

Rodačka z horského města Jeseník, studentka na Vysoké školy ekonomické v Praze, a hlavně milovnice hor, zimy a lyžování. Se závodním lyžováním jsem začala poněkud později než moji vrstevníci a lyžování brala spíš jako koníček. Až jako plnoletá jsem si zkusila rychlostní disciplíny a do rychlosti jsem se okamžitě zamilovala. Věděla jsem, že tohle je to, co chci dělat a je potřeba to začít dělat víc profesionálně, a tak jsme se do toho s podporou rodiny pořádně obuli. Jenže ve 20 letech přišel úraz a svět se mi obrátil naruby, přišla jsem o dvě závodní sezóny a na dlouhou dobu byly moje nejlepší kamarádky berle. Jelikož chvilku neposedím, byl to pro mě největší trest být zavřená doma a nic nedělat, a tak jsem se rozhodla, že i o berlích vycestuju za prací do zahraničí a zdokonalím si cizí jazyky. 

Moje motivace se vrátit na lyže byla obrovská a po 670 dnech od úrazu jsem se konečně postavila na start sjezdu, konkrétně MČR ve Špindlerově mlýně, kde jsem vybojovala bronzovou medaili. Ukázalo mi to, že pokud něco člověk opravdu chce a maká na tom, tak nic není nemožné. Sjezdové lyžování a převážně rychlostní disciplíny – sjezd a super-G jsou hlavně o zkušenostech a ty teď sbírám v evropském a americkém poháru a mám namířeno daleko výš. 

Kromě lyžování také studuji prezenční magisterské studium na Fakultě mezinárodních vztahů na VŠE v Praze, mluvím plynule anglicky a německy, miluji cestování a nebojím se nových výzev.

Mé výsledky

  • 3. místo Mistrovství ČR – sjezd
  • 2. místo Mistrovství Slovinska – sjezd
  • 12. místo South American Cup Chile – super-G
  • 10. místo South American Cup Chile – sjezd