Daniela Kroulíková

Pro adrenalinové sporty jsem se narodila a naplňují můj smysl života.

Daniela Kroulíková

Daniela Kroulíková

Osobní údaje

Jméno: Daniela Kroulíková
Místo: Ústí nad Orlicí
Rok narození: 1995

Můj příběh

Již od malička jsem se věnovala sportu, především atletice, šplhu a boulderingu. Ke sportovním aktivitám mě vedli již rodiče, kteří mě jakou malou nutili k horským túrám, atletice a celkově aktivnímu životnímu stylu. Lezení po skalách mě fascinuje od raného dětství, kdy jsem se svým otcem často navštěvovala Prachovské skály a Toulovcovy Maštale. Převážně lezectví se věnuji již přes 10 let.

Po ukončení střední školy jsem se vydala studovat do Prahy. Trvalo mi to necelé 4 roky a až po úspěšném ukončení bakalářského studia na ČVUT v Praze jsem pochopila, že mě život trávený v učebnách a v přelidněném uspěchaném městě nijak nenaplňuje. Ihned následující den po složení zkoušek jsem měla již pořízenou letenku do neznáma, tak začal můj příběh. 

Procestovala jsem Asii, Indonésii, Indii a převážnou část evropských států. Právě na těchto cestách jsem objevila svou pravou, dlouho skrývanou vášeň. Jsou to místa, kam se ne každý člověk odváží – nejenom hory, ale i hlubiny moře. Na mých cestách jsem složila potápěčský kurz, který mě opravňuje jít do hloubky až 31 metrů. Na ostrovech, jako jsou Jáva, Lombok, Bali či Srí Lanka se nachází mnoho pohoří a sopek, které jsem se rozhodla prozkoumat. Díky desítkám hor jsem zlepšila své lezecké zkušenosti nad 3 000 metrů. Při návštěvě Vietnamu jsem poznala svého současného přítele Samuela, jenž je bývalým členem Royal Marine Commando, které patří mezi elitní komanda s nejnáročnější přípravou ve světě. Sdílíme společnou lásku k horám, proto jsme se rozhodli navštívit Everest Base Camp. Přípravu jsme nechtěli podcenit, proto mě Samuel provedl velmi náročným tréninkem zahrnujícím běh desítky kilometrů se zátěží, lezení po skalách, zvládání extrémních změn prostředí. Díky tomu pro mě v následujících měsících výstup do 5 000 metrů nad mořem nebyl nijak náročný. 

Momentálně pracuji pro firmu v Anglii, která je absolutně shovívavá k mým koníčkům, a v tom jsem dítě štěstěny, jelikož se jedná o časově velmi náročný sport, ačkoli jako každý jiný :-) . V Anglii žiji se svým přítelem, kde je pro nás veškerá příprava mnohem jednodušší, je tu více pohoří a náročnější podmínky. Ve volném čase šplháme ve Skotsku a Walesu. Děláme zkrátka to, co máme rádi!

Mým snem a cílem je zdolat vrcholy sedmi kontinentů, včetně nejvyšší hory Mount Everest, který doposud zdolali pouze 4 Češi, z toho zatím pouze jediná žena - Renata Chlumská - rozená ve Švédsku. V případě, že by se to podařilo i mně, budu první Češkou, která zdolala Korunu planety.

Mé úspěchy

 • Sopky Agung (3 031 m), Ijen (2 799 m), Rinjani (3 726 m), Fan Si Pan (3 143 m)
 • Horolezectví v Italských Alpách, Tatry
 • Everest Base Camp trek (5 364 m)
 • Elbrus (5 642 m) červenec 2017 – one of 7 summits
 • Mont Blanc (4 807 m) září 2017


7 Summits            

 • Elbrus (5.642 m) - 2018
 • Aconcagua (6 962 m) - 2018
 • Kilimanžáro (5 895 m) - 2019
 • Puncak Jaya/ Sudirman (4 884 m) - 2019
 • Denali (6 168 m) - 2020
 • Ellsworth/Vinson (4 892 m) - 2021
 • Mount Everest (8 850 m) - 2021