Alois Kuna

Běhání mě prostě baví.

Alois Kuna

Alois Kuna

Osobní údaje

Jméno: Alois Kuna

Místo: České Budějovice

Rok narození: 1988

Můj příběh

V 17 letech jsem se probojoval do juniorské kanoistické reprezentace a na mistrovství světa ve slovinském Solkanu jsem skončil šestý na singl kanoi. V témže roce jsem suverénně ovládl i mistrovství republiky dorostu.

Pak ale přišel nástup na vysokou školu, odmítnutí v pražských klubech USK a Dukle a ztráta motivace dál trénovat. Běhat jsme začal z důvodu urychlení dopravy na trénink. Můj první běžecký závod byl Velká Kunratická na podzim roku 2012. V dalším roce jsem zjistil, že existuje něco jako běhání v horách a dálkové pochody a těch jsem se další tři roky účastnil. 

V roce 2015 se situace dostala do neúnosného stavu a musel jsem přestat s kanoistikou z časových i zdravotních důvodů. Do této chvíle byl běh jen doplňkem k pádlování, ostatně jako i běžky, kterým se odmala věnuji. Nakonec jsem si to v hlavě trochu srovnal a v létě roku 2016 jsem začal aktivně trénovat běh. Od té doby se tedy můžu považovat za běžce.

Mým cílem je zlepšovat svou výkonnost a pracovat na rychlosti. V závodech je mým cílem vždy pokořit svůj minulý čas. Pokud k tomu někdy psychicky dospěji, tak bych se rád pokusil pořádně připravit na maraton.

  • Desítka Rožmitál - Březnice - 35:55 (PB)
  • KTRC Ostrava - 7. celkově, 3. v kategorii (M39)
  • KTRC Lipno - 3. celkově, 1. v kategorii (M39)
  • Běh kolem Jordánu (Tábor) - 3. místo
  • Běh kolem Sv. Anny (Černovice) - 2. místo