O Kilpi

MTB maratonec a bikepacker Luboš Seidl novým členem Kilpi Racing Teamu

30. 3 .2019   1 minuta čtení

Kilpi Racing Team se rozrostl o nového člena. Je jím Luboš Seidl, všestranný šestačtyřicetiletý sportovec, v současné době MTB maratonec, který pro vás bude testovat především cyklistické oblečení a doplňky Kilpi.

Původně začínal jako atlet, jehož nejsilnější disciplinou byl běh na 300 m překážek, ve které držel dokonce 28 dní československý rekord. Poté však přesedlal na poměrně odlišné sportovní odvětví, běh na lyžích se psím spřežením (skijöring), ve kterém reprezentoval Českou republiku na ME i MS, které v roce 2000 vyhrál. Na vrcholové úrovni závodil také v kategorii canicross (běh se psem) a bikejöring (MTB se psem). V té se mu podařilo také dosáhnout úspěchu, když v roce 2005 vyhrál celkové hodnocení Evropského poháru.

To ho přivedlo k jeho současné vášni - bikepackingu a MTB maratonům. Po několika regionálních maratonech si v roce 2017 splnil sen, když se zúčastnil závodu 1 000 mil adventure non-stop bez zabezpečení napříč bývalým Československem. Pro Luboše to byla zároveň velice úspěšná premiéra na MTB maratonové scéně, protože se umístil na skvělém druhém místě a zároveň tak objevil svoji novou vášeň.

Nyní stojí před velkou výzvou - Iberica-Traversa, 1 800 km MTB maraton napříč Pyrenejským poloostrovem (více zde https://iberica-traversa.com/).