JASMIN PAJEVIC (BIH) A JEHO SEZÓNA 2021

23. 11 .2021   1 minuta čtení
Shrnutí sezóny 2021 trailového běžce Jasmina Pajevice.

"

Letošní sezónu jsem zahájil na hoře Bjelasnica, kde se v roce 1984 konaly olympijské hry. S mým parťákem jsme tam běželi výzvu Everesting – opakování okruhu v časovém limitu 30 hodin. Běhal jsem nahoru a dolů během dvou nocí a jednoho dne.

Během toho jsme natáčeli krátký film:

Po úspěšném absolvování Everestingu jsem nechal tělo chvíli odpočívat a v září jsem se účastnil trailového závodu Vucko trail. Trať byla dlouhá 35 kilometrů s převýšením 1850 m a závod jsem vyhrál. Poté jsem se zúčastnil závodu Hranisava ultra trail – 42 kilometrů, 2300 metrů převýšení a skončil jsem na druhém místě.

Pak jsem závodil na Termag trail na hoře Jahorina, trať byla dlouhá 38 kilometrů s převýšením 1235 metrů a umístil jsem se na prvním místě. Mým dalším závodem byl Two Cities Marathon, který vede napříč hlavním městem Bosny a Hercegoviny – městem Sarajevo. Uběhl jsem 42 kilometrů v čase 2 hodiny, 58 minut a 31 sekund a umístil jsem se na šestém místě. Po tomto maratonu jsem se zúčastnil trailového závodu Jahorina Ultra v délce 100 kilometrů s 3330 metrů převýšení, který jsem vyhrál. Poté jsem vyrazil na další závod – Skakavac ultra trail, kde jsem obsadil druhé místo na 69 kilometrů dlouhé trase s převýšením 3800 metrů.

Následně jsem se rozhodl zdolat pohoří Prenj – všechny vrcholy jsem přeběhl za 10 hodin a 30 minut. Terén trasy byl opravdu náročný. Na konci sezóny jsem s parťákem absolvoval ještě jeden projekt – Prenjski Vuk.

Mým posledním závodem sezóny byl Salomon Cappadocia Ultra Trail v Turecku. Závod dlouhý 119 kilometrů s převýšením 3360 metrů jsem dokončil v TOP 20 a ve své kategorii v TOP 10.

Příští rok mě čeká spousta dalších skvělých výzev. Jednou z nich je extrémní závod LH24 v České republice, kde budu po dobu 24 hodin opakovat 11 km dlouhý okruh na Lysé hoře v Beskydech. Těším se na to!